
Mit tegyünk, ha farkassal találkozunk?
A médiában egyre többször olvasható, hogy farkasra utaló nyomokra bukkantak igazgatóságunk működésének területén.
Az ECO KARST projektet az EU Bizottság beválasztotta az idei "Natura 2000 díj" döntősei közé.
Mi is az ECO KARST Projekt?
A projektben hét ország (Ausztria, Horvátország, Magyarország, Románia, Szlovénia, Bosznia-Hercegovina, Szerbia), hét védett karsztos területe vesz részt. A kiválasztott területek hasonló jellemzőkkel és problémákkal rendelkeznek (pl. sérülékeny természeti értékek, kontrollálatlan víz- és földhasznosítás, hosszabb távon nem fenntartható turizmus és rekreáció, illegális fakitermelés, szemétlerakás, stb).
A projekt célja, hogy hozzájáruljon a Duna menti pályázó országok karsztos területeinek a védelméhez és azok fenntartható fejlődéséhez. A pályázat hálózatos jellegéből fakadóan lehetősége nyílik a részt vevő országok szakembereinek az információk, tapasztalatok és a náluk bevált gyakorlatok megosztására, cseréjére.
Az ECO KARST pályázat a gazdasági fejlődés lehetőségeként mutatja be a 7 védett terület természeti értékeit.
Magyarországon a Bükki Nemzeti Park törzsterülete a mintaterület. Több műhelybeszélgetés is zajlott a projekt előrehaladásáról az elmúlt időszakban. Igazgatóságunk a projekt keretében belül 2019-ben odaítélhette a Zöld vállalkozás díját is.
A projektet mutatja be az alábbi kisfilm is, melyben szerepet kap többek között Katona Ferenc,igazgatóságunk Nemzeti Parki Termék Védjegyes szállásadója is.
A "European Citizens’ Award" díj nyertesét a közönség választja meg. Lehet szavazni az ECO KARST projektre is az alábbi linken. Az oldalon a vote feliratra kattintva, majd e-mail címünk megadásával és a felhasználói feltételek elfogadásával érvényesíthetjük szavazatunkat.