Továbbra is vigyázzunk egymásra! 2020.05.08. 15:12

A korlátozások enyhítésével igazgatóságunk három bemutatóhelye már látogatható. Kollégáink és vendégeink egészsége érdekében azonban megfogalmaztunk néhány kérést a hozzánk látogatók felé.

Ez a páratlan panoráma fogadja azokat a vendégeket, akik a hétvégén ellátogatnak a szilvásváradi Milleniumi Kilátóba, s bízunk benne, hogy sokan is fognak élni a lehetőséggel. Mostantól péntek-szombat-vasárnap már a Szalajka-völgyi információs házban és Európa miocén erdejében, az Ipolytarnóci Ősmaradványoknál is várjuk a vendégeket. Munkatársaink és látogatóink biztonsága érdekében azonban az alábbiakban kérjük vendégeink együttműködését:

Kisebb csoportok, időpontfoglalás

Sokkal fontosabbá vált, mint bármikor korábban, hogy egyik bemutatóhelyünkön se legyenek nagyobb csoportok egyszerre, ezért Ipolytarnócon szükség szerint sűrűbben indítjuk a túráinkat. Arra kérjük vendégeinket, hogy lehetőség szerint a fenti linkeken előre foglaljanak időpontot és /vagy vásárolják meg online a belépőjegyüket, hogy minél jobban ütemezni tudjuk a turnusokat és minél kevesebbet kelljen várni a jegypénztáraknál.

Bankkártyás fizetés vagy online jegyvásárlás

A fizikai kontaktusok csökkentése érdekében fontos, hogy minél kisebb legyen a készpénz forgalom a bemutatóhelyeinken. Éppen ezért kérjük, hogy ahol meg lehet venni online a belépőjegyet, ott válasszák ezt a lehetőséget, a saját telefonjukon magukkal hozva a kapott QR kódot, hogy minél kevesebbszer kelljen a pénztárosoknak közvetlenül érintkeznie a vendéggel. Ezzel a készpénz és a bankkártya által okozott vírusterjedés veszélyét csökkentjük.

Érkezéskor elég, ha az okostelefonra lementett online jegyet felmutatják a pénztárnál, a jegyet nem szükséges kinyomtatni.

Online jegyértékesítés - Millenniumi Kilátóba

Online jegyértékesítés - Ipolytarnóci Ősmaradványok

Vásároljanak helyi termékeket

Ha valaki helyi termékeket választ suvenírként a bemutatóhelyeink boltjaiban, azzal a helyi gazdaság élénkítését is segíti, hozzájárul ahhoz, hogy a hazai gazdaság minél hamarabb a talpára álljon. Kiváló nemzeti parki termék védjegyes és egyéb helyi termékekből lehet válogatni Ipolytarnócon és a Szalajka-völgyi Információs Házban is. Segítsük egymást!

Termékeink egy része elérhető a webáruházunkban is!


Tartsák be az erdőn járás szabályait

Tudomásul kell venni, hogy az erdő nem csak értünk van - hanem az utánunk érkezőkért is, sőt, a következő generációkért is. Ne dobjuk el a szemetet, ne harcoljunk a tanösvénytáblákkal, ne menjünk quaddal a természetbe, hanem fogadjuk el, hogy a természet akkor tud mindannyiunké lenni, ha ezért mindenki egyaránt tesz.

Szórólapok helyett mobil appok és online felületek

A papír is vírushordozó lehet, ráadásul a szórólapokat nem tudjuk fertőtleníteni. A környezettudatosság érdekében is, s persze a vírus terjedésésének a gátlása érdekében is sokkal célszerűbb, ha mobil appokon vagy online felületeken visszük magunkkal az élményeket.

A papír alapú prospektusok helyett most még inkább javasoljuk GUIDE@HAND Bükki Nemzeti Park Igazgatóság mobil alkalmazás használatát.

Bemutatóhelyeinken QR kódok segítségével számos plusz információt, offline is használható térképet biztosítunk a vendégek számára, ami nemcsak környezettudatos megoldás, hanem jelenleg azt is lehetővé teszi, hogy ne a nyilvános, sokak által használt tereinkbe kihelyezett szóróanyagaink jelentsék csak a további tájékozódás lehetőségét.

Tartsuk be az alapvető higiéniai szabályokat

Gondoljunk arra, hogy a jegypénztárakban, boltokban dolgozó kollégáknak is családja van, s szeretnének egészségesek maradni. Éppen ezért a maszk használata kötelező a zárt térben. Kérjük, tartsák egymástól és a tárlatvezetőktől, túravezetőktől a 2 méteres távolságot a vendégek a bemutatóhelyeken is, akkor is, ha már majd túl leszünk a vírusos időszakon. Túravezetőink az Önök és a saját családjaik érdekében a vírusveszély végéig szintén szájmaszkban tartják a túrákat.

Mi is fokozottan odafigyelünk a bemutatóhelyeink gyakori fertőtlenítésére. Kérjük Önöket is, hogy gyakran mossanak kezet egymás és a munkatársaink védelmében is.



Kapcsolódó

4 Austausch mit dem Kiskunság Nationalpark / Exchange with the Kiskunság National Park

4 Austausch mit dem Kiskunság Nationalpark / Exchange with the Kiskunság National Park

2023.04.19. 14:18
Vom 23. bis zum 28. Oktober waren wir in dem Kiskunság Nationalpark, der Nationalpark wurde im Jahr 1975 gegründet und liegt zwischen Donau und Theiß in der Mitte von Ungarn. Die beiden Freiwilligen Paul und Tristan absolvieren hier ihren Freiwilligendienst, wie Marei und ich sind sie auch mit dem Kulturweit Programm in Ungarn. Damit wir die diversen Landschaftsformen in Ungarn etwas besser kennen und verstehen lernen können, haben wir uns, so wie die Freiwilligen vor uns für ein gemeinsames Austausch Projekt entschieden. Während sich das bewaldete Bükk Gebirge durch verschiedene Karstformationen und Kalksteinberge auszeichnet, sind im Kiskunság Nationalpark verschiedene Steppen, Salzwiesen und Weiden vorzufinden. Beide Nationalparks sind also sehr unterschiedlich und in ihrer Biodiversität einzigartig, weshalb der Austausch eine spannende Lernmöglichkeit darstellt. An dem meisten Tagen waren wir mit Csaber einem der Ranger des Kiskunság Nationalparks unterwegs, dieser hat uns viel über die Artenvielfalt in Nationalpark erklärt. Die Puszta steppe bieten ein Lebensraum für zahlreiche Pflanzen und Tiere, so hatten wir das Glück an einem Tag great bustards (Großtrappen) zu sehen. Diese gehören mit einem Gewicht von bis zu 16 kg zu den schwersten flugfähigen Vögeln der Welt. In den letzten zweihundert Jahren ging der Mitteleuropäische Bestand fast verloren, weshalb die Vögel heute besonders geschützt werden müssen. Weiterhin haben wir Common Hackberries (Amerikanischer Zürgelbaum) herausgerissen, diese aus Amerika importierte Pflanze stellt durch ihre rasante Verbreitung eine starke Gefährdung für die Artenvielfalt da. Die Lebensbedingungen im Nationalpark sind günstig für die Common Hackbeeries, so dass sie sich schnell weiterverbreiten können, weshalb ihr Bestand reguliert werden muss. Breitet sich eine invasive Pflanzenart zu weit aus und gefährdet die heimische Artenvielfalt, so wird eingegriffen. Würden sich die invasiven Pflanzen weiter ausbreiten und dann von einer Krankheit befallen werden, so wären direkt alle Pflanzen betroffen, aus diesem Grund soll die Artenvielfalt geschützt werden. Im Kiskunság Nationalpark durften aber auch viele andere spannende Erfahrungen machen, in der Waldhütte in welcher wir in der Woche unseres Aufenthalt gelebt haben, gab es keine Heizung, weshalb wir Holz gehakt haben um zu heißen, Trinkwasser gab aus Kanistern und zum Duschen haben wir ein Duschfeuer angemacht. Durch diese Erfahrung sind uns viele Privilegien noch einmal deutlich bewusster geworden und wir haben sie noch mehr zu schätzen gelernt. Die Erfahrungen im Kiskungság Nationalpark waren also auf ganz vielen verschiedenen Ebenen sehr bereichernd.
Tovább olvasom