
Növények és méhek napja Felsőtárkányban
2026.05.23. 10:00 - 13:00
Nyugati Kapu Látogatóközpont
- Index
- Eseménynaptár
- Növények és méhek napja Felsőtárkányban
Május 18. a növények, május 20. pedig a méhek nemzetközi világnapja. E két jeles nap alkalmából a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság rövid túrával összekötött ismeretterjesztő foglalkozást hirdet május 23., szombatra, melyen a növények és beporzó rovarok szerepével és fontosságával ismerkedhetnek meg az érdeklődők, valamint bepillantást nyerhetnek a vadon élő méhfajok és lepkék életébe.

A program során az alábbi kérdésekre is választ kaphatunk:
- milyen különleges növényfajok élnek a közelünkben?
- mi a különbség a háziméhek és a vadméhek között?
- mit tehetünk azért, hogy a közvetlen környezetünk beporzóbarát legyen?
Időpont: 2026.05.23. szombat 10:00-13:00
Maximális létszám: 40 fő
Találkozó: Bábakalács Természetiskola - Felsőtárkány, Ifjúság u. 34/1 (tópart).
GPS koordináták: É 47°58,883' / K 20° 26,059'
A foglalkozás helyszíne: Felsőtárkány, Barát-rét (Táv: 1,5 km, szintkülönbség: 21 m)
A részvétel ingyenes, de a korlátozott létszámkeretre tekintettel előzetes regisztrációhoz kötött. Kérjük, hogy 1 regisztrációval csak 1 fő jelentkezését rögzítsék, köszönjük.
Regisztrálni itt tudnak: https://forms.gle/kqsR2iW1TjUvk3JV7
Felhívjuk a figyelmet, hogy az eseményen a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság megbízásából fénykép és videofelvétel készülhet, melynek részletes adatkezelési tájékoztatója elérhető a honlapunkon (https://www.bnpi.hu/hu/adatvedelem és https://www.bnpi.hu/uploads/194/Tájékoztató_programok_események_2025%20-%20aláírt.pdf).
A résztvevők a belépéssel tudomásul veszik, hogy az eseményről készült fotókat, videókat a BNPI publikálhatja.
Kapcsolódó















