Aranyfokozatú vállalati önkéntes partnerünk lett az MBH Bank Nyrt. 2024.10.29. 15:10

Megújulnak a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság tanösvényei az Agrárminisztérium és az MBH Bank Nyrt. együttműködésével, a hazai nemzeti parkok támogatása céljából indított MBH Biodiverzitás Program keretében.

A bank munkatársai a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság „Fogadj örökbe egy tanösvényt!” programjához csatlakozva, a nemzeti park kollégáival közösen kezdték meg a természetvédelmi útvonalak felújítását a felsőtárkányi Vár-hegyi és a miskolci Szinva tanösvényeken, a biodiverzitás védelme és a természeti környezet hosszú távú megőrzése jegyében. A hitelintézet önkéntesei aktív szerepet vállalnak a fenntarthatósági és szemléletformáló programokban, ezáltal a gyakorlatban is hozzájárulnak a természeti értékek megőrzéséhez.

Az MBH Bank Fenntartható Jövő Bankja programja keretében tavaly decemberben stratégiai partnerséget kötött az Agrárminisztériummal a hazai nemzeti parkok támogatása céljából. Az együttműködés révén a bank és a nemzeti parkok közös programokat dolgoznak ki a természeti értékek védelme érdekében, idén pedig megkezdődött az MBH Biodiverzitás Programjának gyakorlati megvalósítása.

A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság „Fogadj örökbe egy tanösvényt!” kezdeményezéséhez csatlakozva, az MBH Bank örökbe fogadta a felsőtárkányi Vár-hegyi és a miskolci Szinva tanösvényeket, és támogatást nyújtott az útvonalak interaktív fejlesztéséhez. A pénzbeli támogatás mellett, az együttműködés fontos eleme a munkavállalók szemléletformálása és bevonása, ezért a bank és a nemzeti park munkatársai közösen látják el a tanösvények karbantartásához és megújításához szükséges természetvédelmi feladatokat.

Ennek kapcsán 2024. október 14-én, a miskolci Szeleta Park Látogatóközpontban, a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság ünnepélyes keretek között hivatalosan is Aranyfokozatú Vállalati Önkéntes Partnerévé fogadta az MBH Bankot.


Közösségi összefogás a biodiverzitás megőrzéséért

A Fenntartható Jövő Bankja program egyik kiemelt célja a biodiverzitás megőrzése. A hazai nemzeti parkok területeinek karbantartása és megújítása meghatározó szerepet játszik a természetvédelmi törekvésekben, a természeti élőhelyek állapotának helyreállítása a helyi ökoszisztémák fenntarthatóságát is elősegíti. A Bükki Nemzeti Park tanösvényeinek rehabilitációja a biodiverzitást megőrző programok első önkéntes eseménye, amelyet a tervek szerint a jövőben további kezdeményezések követnek Magyarország nemzeti parkjainak területén.

„Nagy öröm számunkra, hogy a Bükki Nemzeti Park „Fogadj örökbe egy tanösvényt!” kezdeményezéséhez való csatlakozásunk nagymértékben támogatja átfogó ESG programunk egyik meghatározó célkitűzését, a biodiverzitás megőrzését. Az MBH Banknál fontosnak tartjuk, hogy munkatársaink számára lehetőséget biztosítsunk a fenntarthatósági szemlélet elsajátítására, nemcsak elméletben, hanem a gyakorlatban egyaránt. Éppen ezért igyekszünk minél több lehetőséget teremteni számukra, hogy bekapcsolódhassanak környezetvédelmi programjainkba, és örömmel tapasztaltuk, hogy számos önkéntes munkatársunk csatlakozott a tanösvények felújításához” – nyilatkozta Szege György, az MBH Bank ESG és Fenntarthatósági vezetője.


Forrás: MBH Bank

Fotó: Agrárminisztérium, Fekete István

Kapcsolódó

2023/1 5. Butterfly studies

2023/1 5. Butterfly studies

2023.07.10. 15:54
Am heutigen Tage durfte ich zwei Ranger und einen aus Deutschland angereisten Forscher (juhuu) in ein Waldstück nahe Kerecsend begleiten. Der Forscher wollte die gefährdete Schmetterlingsart Maivogel (Euphydryas maturna) (Wikipedia-Link für die Interessierten: https://de.wikipedia.org/wiki/Maivogel ;) ) untersuchen, bzw. besser gesagt deren Raupen und Lebensraum.Der Maivogel kommt natürlicherweise in Ost- und Mitteleuropa vor, jedoch nur sehr lokal und die Populationen liegen weit verstreut. Leider ist er, wie so viele Arten, stark vom Aussterben bedroht (unter anderem aufgrund von Lebensraumverlust durch Forstwirtschaft und dem Einsatz von Insektiziden). In Deutschland gibt es beispielsweise nur noch vier verschiedene Populationen. In Ungarn gibt es noch eine etwas weitere Verbreitung (bei der letzten Zählung wurden etwa zwanzig Individuen festgestellt), unter anderem auf dem Gebiet des Bükk Nationalpark Direktorats in der Nähe der Kleinstadt Kerecsend. Aus diesem Grund ist der Forscher extra aus Deutschland angereist, um sich hier ein Bild der Lebensräume zu machen.Wir machten uns also auf die Suche nach den Raupen des Maivogels, welche für gewöhnlich an Eschen und Ligustern zu finden sind. Leider hat das Wetter mal wieder nicht mitgespielt (warum schneit es im April L ??) und die Raupen haben sich alle verkrochen, sodass nicht einmal der speziell darauf trainierte Artenspürhund die Raupen finden konnte.Alles in allem war es jedoch ein interessanter (wenn auch seeehr kalter) Nachmittag, bei dem ich wieder etwas Neues gelernt habe.Zum Abschluss haben wir uns noch bei einem Kaffee aufgewärmt und dann war es Zeit für den Feierabend!
Tovább olvasom